Tuesday, April 20, 2010

lõpukella kõne vol 2.LÕPUKELLA KÕNE 20.04.2010
Austatud õpetajad , daamid , härrad ja tänase päeva superstaarid-abituriendid! Antoine de Saint-Exupery on oma raamatus „Väike Prints“ öelnud: "Siin on minu saladus. See on väga lihtne: ainult südamega näed hästi. Kõige tähtsam on silmale nähtamatu."Superstaarid,te olete ära teinud suure töö ja läbi käinud 11 ja kolmveerand aastat oma meeliergastavast ja vastandlikke emotsioone tekitavast õpilasteest ,millega olete välja teeninud õiguse sooritada gümnaasiumi lõpueksamid.
Teil seisab ees periood,kus te õpite, joote palju kohvi, õpite veel, joote veel rohkem kohvi ning muudkui õpite edasi.Te avastate, jätate meelde, unustate ning tuletate vastavastatu läbi õppimise taaskord meelde.Te laisklete,kaotade motivatsiooni ning kui kõik hästi läheb-leiate selle taas üles.
Titanic sai enne põhjaminemist viis hoiatust jäämäe eest. Kui saabus kuues hoiatus: “Olge ettevaatlikud, ees on jäämäed,” saatis operaator vastutelegrammi: “Jääge vait! Mul on tegemist!” Poole tunni pärast hakkas “uppumatu” laev kiiresti põhja vajuma. Mis juhtus? Nad unustasid jäämägede tegeliku palge. See, mida nad vee peal nägid, ei oleks suutnud suurt laeva põhja ajada. Kuid kahjuks on suurem osa jäämäest vee all. Titanicu episoodi interpretatsioon teie kooliellu – Õpetajate valikainetundides/eksamitundides tehtud remarke tasub tähele panna, isegi kui käesolev õppeaine teid väga ei paelu, iial ei või teada, mil vastomandatud või omandamata jäetud mõttetera/teadmist vaja võib minna.Seos teie endi ja jäämägede vahel võiks olla selline,et teie peadesse mahuks vähemasti Titanicu uputanud jäämäe ruumala jagu vajalikke teadmisi.
Siiras soovitus teile:ärge eksamite-eelsel perioodil väga pidutsege, nagu teile varasemal kooliajal kombeks oli, parem sooritage eksamid headele ja väga headele tulemustele ning pidage maha üks võimas pidu koos Gerdi helitehnikaga,kus võite põhjusega tantsida kui epilepsiahoos strippar Marcod ja välja näidata endi poolt omandatud härra Ryan Angelose tantsusammud, mis on veelgi omanäolisemad kui Lady GaGa-l.
Kallid abituriendid – olge siis eeskujuks neile, kes veel hiljuti kitsukestes muusikakooli ja muuseumi ruumides vaevlema pidid, ja ka kõigile, kes juba teie vaatevälja on sirgunud, sest teie olete meie õpilaspere hallpead, keda austada, ja kulupead, keda kummardada. Ühtlasi pidage ka meeles ,et Red Bull ei anna tiibu, haridus ja väärikad eksamitulemused on võtmed, mis avavad tähtsaimad uksed teie edasisel haridusteel ja argielus.
Lennake kõrgelt!jeje kõik õpetajad jäid vähemalt meie lõpukellaga rahule:)